UAB “Biocentras” atstovai dalyvavo pasaulinėje parodoje “Biotechnica 2011”

Šių metų spalio 11-13 dienomis biotechnologijų naujovės buvo pristatytos vienoje iš didžiausių tarptautinių parodų „Biotechnika 2011“ Hanoveryje (Vokietija). Parodos metu taip pat vyko seminarai, skirti gyvybės mokslų ir biotechnologijų tematikai. VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva pirmą kartą po jungtiniu nacionaliniu stendu dalyvavo trys verslo bendrovės ir keturios mokslo institucijos: UAB „Biotechpharma“, UAB „Workshop of Photonics“, UAB „Biocentras“, KTU Maisto mokslo, technologijų ir kompetencijos centras, VU gamtos mokslų fakultetas, VU biochemijos institutas ir VU Biotechnologijų institutas.

Šių metų parodos šūkis „Flying high in Business and Technology“ atspindėjo mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei partnerystės svarbą siekiant pažangiausių sprendimų tokiose srityse kaip medicina, maisto pramonė, žemės ūkis, tokiu būdu keliant tiek gamybos efektyvumą, tiek žmonių gyvenimo kokybę. Pasak organizatorių, Lietuvos stendas pritraukė nemažai lankytojų, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis, taip pat mokslu ir studijomis Lietuvoje. Parodos dalyviai teigiamai įvertino VšĮ „Versli Lietuva“ organizacinius ir vadybinius gebėjimus, darbuotojų kompetenciją siekiant sudominti ir pritraukti galimus partnerius bei užsakovus iš kitų šalių.
UAB „Biocentras” projektų vadovė Olga Ančenko teigiamai vertina bendrovės dalyvavimą parodoje. „Džiaugiamės, kad parodos lankytojų bei dalyvių dėmesio sulaukė mūsų bendrovės sukurta grunto valymo nuo naftos teršalų technologija. Tikimės, kad tai gali būti pradžia bendradarbiavimo su užsienio partneriais”, – teigia projektų vadovė. Pasak jos, buvo labai naudinga susipažinti su vedančiųjų pasaulio kompanijų gaminama laboratorine įranga, palyginti ją su naudojama savo šalyje. Projektų vadovė Olga Ančenko pasigyrė, kad bendrovė gavo vertingų pasiūlymų iš Suomijjos ir Prancūzijos kompanijų, o artimiausioje ateityje planuojama pasirašyti sutartis su Dniepropetrovsko Valstybiniu Geležinkelio Universitetu dėl partnerystės vykdant bendrus ekologinius projektus.

×

Cart

UAB „Biocentras“ mokslininkai sukūrė efektyvią pramoninių nuotekų valymo nuo naftos teršalų technologiją. Jos efektyvumas leidžia sumažinti nuotekose esančių suspenduotų medžiagų koncentraciją iki 25 mg/l ir naftos produktų iki 1 mg/l.

Mūsų nuotekų valymo įrenginiai yra įrengti daugiau nei 30 įmonių visoje Lietuvoje.

Užterštam gruntui valyti naudojami UAB „Biocentras“ sukurti biologiniai preparatai „Degradoilas“ ir „Emulvinas“ bei jais pagrįstos biologinio valymo technologijos. Gruntą valant biotechnologiniais būdais ir metodais išvengiama antrinio teršimo, o naftoje ir jos produktuose esantys angliavandeniliai suskaldomi iki ekologiškai neutralių ir aplinkai nekenksmingų junginių. Gruntas yra išvalomas iki leidžiamo užterštumo lygio.

Naftuoto grunto valymo greitis ir efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Naftos angliavandenilių sandaros;
  • Meteorologinių sąlygų;
  • Purenimo technologijos;
  • Veiksmų suderinamumo su užsakovu.

Biologiniu būdu (būtent bakteriniais preparatais) valant naftuotą gruntą betoninio pagrindo aikštelėse, likusiam sunkiųjų angliavandenilių kiekiui pasiekus 50 – 100 kg/t (priklausomai nuo pradinės sudėties), gruntas yra pervežamas valyti į grunto laukus. Juose jis yra išvalomas iki nustatytų LAND reikalavimų.