UAB “Biocentras” išrinktas vienas iš penkių finalininkų EuropaBio Inovatyviausios biotechnologijų įmonės 2011 rinkimuose

EuropaBio paskelbė penkias inovatyviausias 2011 metų Europos biotechnologijų įmones iš beveik 30 kandidatų. Kartu su UAB “Biocentras” į finalininkų penketuką pateko „AiCuris GmbH & Co. KG” (Vokietija), įmonė kurianti naujus vaistus prieš infekcines ligas, tokias kaip HIV, Herpes, Hepatitą ir kt.; “Cardio3 Biosciences”(Belgija), vystanti regeneracinės ir apsauginės terapijos būdus prieš širdies ligas; “to-BBB “(Nyderlandai), kurie atrado naują technologiją vaistų perdavimui pro smegenų kraujo barjerą, padedanti išgydyti smegenų vėžį; bei “Prosensa” (Nyderlandai), kurios sukurta technologija gydo vaikų raumenų disfunkciją, ir kuri buvo paskelbta pirmos vietos laimėtoja.

×

Cart

UAB „Biocentras“ mokslininkai sukūrė efektyvią pramoninių nuotekų valymo nuo naftos teršalų technologiją. Jos efektyvumas leidžia sumažinti nuotekose esančių suspenduotų medžiagų koncentraciją iki 25 mg/l ir naftos produktų iki 1 mg/l.

Mūsų nuotekų valymo įrenginiai yra įrengti daugiau nei 30 įmonių visoje Lietuvoje.

Užterštam gruntui valyti naudojami UAB „Biocentras“ sukurti biologiniai preparatai „Degradoilas“ ir „Emulvinas“ bei jais pagrįstos biologinio valymo technologijos. Gruntą valant biotechnologiniais būdais ir metodais išvengiama antrinio teršimo, o naftoje ir jos produktuose esantys angliavandeniliai suskaldomi iki ekologiškai neutralių ir aplinkai nekenksmingų junginių. Gruntas yra išvalomas iki leidžiamo užterštumo lygio.

Naftuoto grunto valymo greitis ir efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Naftos angliavandenilių sandaros;
  • Meteorologinių sąlygų;
  • Purenimo technologijos;
  • Veiksmų suderinamumo su užsakovu.

Biologiniu būdu (būtent bakteriniais preparatais) valant naftuotą gruntą betoninio pagrindo aikštelėse, likusiam sunkiųjų angliavandenilių kiekiui pasiekus 50 – 100 kg/t (priklausomai nuo pradinės sudėties), gruntas yra pervežamas valyti į grunto laukus. Juose jis yra išvalomas iki nustatytų LAND reikalavimų.