UAB „Biocentras“ projektas aplinkosaugos srityje nominuotas į EUREKA „Innovations Awards 2011“ geriausiųjų trejetuką

eureka

Tarptautinės programos EUREKA sekretoriatas praneša, kad UAB „Biocentras“ inovacinis projektas aplinkosaugos srityje yra nominuotas vienu iš trijų geriausiųjų projektų kandidatu 2011 metų EUREKA inovacijų apdovanojimui gauti.

Šiemet EUREKA programai pirmininkaujanti Izraelio valstybė nutarė apdovanoti projektus, kurie prisidėjo prie „žaliojo pasaulio” išsaugojimo ir kūrė „žaliąsias” technologijas ar produktus. Tokie prestižiniai EUREKA inovacijų apdovanojimai organizuojami jau trečius metus.

Į geriausiųjų trejetuką patekusį projektą E!2522 OPTISOILCLEAN „Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti” koordinavo Lietuvos įmonė UAB „Biocentras”. Projekte dalyvavo ir Lietuvos mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto (Procesų valdymo katedros ir Aplinkos inžinerijos instituto) bei Latvijos mokslininkai iš valstybinio Medienos chemijos instituto.

Pagrindinę projekto idėją – sukurti naują technologiją, kuri būtų pranašesnė nei šiuo metu yra naudojamos užterštam naftos produktais gruntui valyti – generavo UAB „Biocentroas” specialistai.

Buvo pasiūlytas uždaras užteršto grunto valymo ciklas, kuris yra pigesnis nei deginimas ir leidžia išvengti antrinės taršos naikinimo išlaidų. Technologiją galima naudoti ne tik ekstremaliais atvejais, bet ir kasdieniniame darbe – valant gruntą šalia degalinių, naftos bazių, šiluminių trasų. Projekto metu buvo eksploatuojamas pilotinis eksperimentinis grunto plovimo technologinio proceso įrenginys. Šios technologijos esmė – geresnė darbų kokybė, mažesnė jų savikaina, o rezultatas – gamtai daromos žalos neutralizavimas.

Tai pirmasis Lietuvos projektas, sulaukęs tokio aukšto tarptautinio EUREKA įvertinimo ir patekęs į finalininkų ratą. Tarp šių metų finalininkų tarptautinė komisija atrinko ir kitus du Europos šalių projektus: švedų, airių ir Jungtinės Karalystės projektą E! 2678 SS TESTER bei ispanų ir prancūzų projektą E! 3080 BIODI EXPERTISE.

EUREKA inovacijų prizo nugalėtojas paaiškės iškilmingos apdovanojimo ceremonijos metu, kuri vyks birželio 22 dieną, Jeruzalėje. Prizą laimėjęs projektas gaus 10 000 eurų vertės sklaidos visoje Europoje paketą.

×

Cart

UAB „Biocentras“ mokslininkai sukūrė efektyvią pramoninių nuotekų valymo nuo naftos teršalų technologiją. Jos efektyvumas leidžia sumažinti nuotekose esančių suspenduotų medžiagų koncentraciją iki 25 mg/l ir naftos produktų iki 1 mg/l.

Mūsų nuotekų valymo įrenginiai yra įrengti daugiau nei 30 įmonių visoje Lietuvoje.

Užterštam gruntui valyti naudojami UAB „Biocentras“ sukurti biologiniai preparatai „Degradoilas“ ir „Emulvinas“ bei jais pagrįstos biologinio valymo technologijos. Gruntą valant biotechnologiniais būdais ir metodais išvengiama antrinio teršimo, o naftoje ir jos produktuose esantys angliavandeniliai suskaldomi iki ekologiškai neutralių ir aplinkai nekenksmingų junginių. Gruntas yra išvalomas iki leidžiamo užterštumo lygio.

Naftuoto grunto valymo greitis ir efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Naftos angliavandenilių sandaros;
  • Meteorologinių sąlygų;
  • Purenimo technologijos;
  • Veiksmų suderinamumo su užsakovu.

Biologiniu būdu (būtent bakteriniais preparatais) valant naftuotą gruntą betoninio pagrindo aikštelėse, likusiam sunkiųjų angliavandenilių kiekiui pasiekus 50 – 100 kg/t (priklausomai nuo pradinės sudėties), gruntas yra pervežamas valyti į grunto laukus. Juose jis yra išvalomas iki nustatytų LAND reikalavimų.