Verslo ir mokslo partnerystės lyderis – „Biocentras“ (Straipsnis iš “Verslo žinių” laikraščio, 2015-09-09, autorė Greta Jankaitytė)

Jau penktus metus vykstantį konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2015” šiemet laimėjo mokslinė ir gamybinė UAB „Biocentras“ kartu su Inovatyvios medicinos centru.

Apdovanojimą verslo ir mokslo tandemas gavo už sukurtą maisto papildą, kurio veiklioji medžiaga stiprina imunitetą.

„Biocentro“ direktoriui Sauliui Grigiškiui ir Inovatyvios medicinos centro mokslininkui Mykolui Mauricui forumo „Innovation Drift“ metu apdovanojimą įteikė premjeras Algirdas Butkevičius ir ūkio ministras Evaldas Gustas.

Ponas Grigiškis džiaugėsi, kad „Biocentras“ gavo pirmąjį apdovanojimą Lietuvoje.

„Tai mūsų pirmas apdovanojimas Lietuvoje, – sakė p. Grigiškis. – Toks įvertinamas labai aukštas.“

Technologija, už kurią „Biocentras“ gavo apdovanojimą, stimuliuoja žmogaus organizmo imuninę sistemą ir inicijuoja vėžio ląstelių ardymo procesus. Kol kas šis preparatas registruotas kaip maisto papildas, o šiuo metu renkami duomenys ir informacija, kad jis būtų registruotas kaip vaistinis preparatas.

VŽ rašė, kad „Biocentras“, prieš trejetą metų pateko į inovatyviausių Europos biotechnologijų bendrovių penketuką,o šiemet patentavo 4 naujas technologijas. Taip pat bendrovė rudenį Vilniaus rajone atidaro inovatyvios medicinos ir mokslo centrą su naujomis laboratorijomis bei gamybos baze.

Plačiau: http://vz.lt/vadyba/inovacijos/2015/09/03/verslo-ir-mokslo-partnerysteslyderis–biocentras#ixzz3odHfe5zg

Verslo ir mokslo partnerystės lyderis – „Biocentras“ (Straipsnis iš “Verslo žinių” laikraščio, 2015-09-09, autorė Greta Jankaitytė)
×

Cart

UAB „Biocentras“ mokslininkai sukūrė efektyvią pramoninių nuotekų valymo nuo naftos teršalų technologiją. Jos efektyvumas leidžia sumažinti nuotekose esančių suspenduotų medžiagų koncentraciją iki 25 mg/l ir naftos produktų iki 1 mg/l.

Mūsų nuotekų valymo įrenginiai yra įrengti daugiau nei 30 įmonių visoje Lietuvoje.

Užterštam gruntui valyti naudojami UAB „Biocentras“ sukurti biologiniai preparatai „Degradoilas“ ir „Emulvinas“ bei jais pagrįstos biologinio valymo technologijos. Gruntą valant biotechnologiniais būdais ir metodais išvengiama antrinio teršimo, o naftoje ir jos produktuose esantys angliavandeniliai suskaldomi iki ekologiškai neutralių ir aplinkai nekenksmingų junginių. Gruntas yra išvalomas iki leidžiamo užterštumo lygio.

Naftuoto grunto valymo greitis ir efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Naftos angliavandenilių sandaros;
  • Meteorologinių sąlygų;
  • Purenimo technologijos;
  • Veiksmų suderinamumo su užsakovu.

Biologiniu būdu (būtent bakteriniais preparatais) valant naftuotą gruntą betoninio pagrindo aikštelėse, likusiam sunkiųjų angliavandenilių kiekiui pasiekus 50 – 100 kg/t (priklausomai nuo pradinės sudėties), gruntas yra pervežamas valyti į grunto laukus. Juose jis yra išvalomas iki nustatytų LAND reikalavimų.